Такси-Сервис ... с Вами и для Вас

Заказать такси в Золотоноше, т. 37-145.

Опросы

Откуда вы узнали о Такси-Сервис?

Откуда вы узнали о Такси-Сервис?

  •  Вышел из Google, Yandex, Rambler, Meta, msn, Yahoo
  •  По объявлению
  •  От знакомых
  •  Нашел визитку
  •  Просто набрал адрес
This poll has 0 more questions.
Результаты
Other polls | 115 голосов | 1 Комментарии

Новое на сайте

СТАТЬИ

Новых статей нет

 Українська мережа дитячих залізниць: цікавий елемент виховання та навчання  

31.01.2019 г. | 00:00

Діти, яким подобається все, що пов'язане з потягами можуть відчути себе залізничником. Так, дітей навчають керувати локомотивом та цілими станціями!

Кому з нас не подобаються потяги? Адже потяг несе нас на зустріч до бажаних мандрівок, нових знайомств, довгоочікуваних зустрічей та, звичайно ж, до рідного батьківського дому. Напевне, саме через це, коли ми чуємо як стукають колеса потяга, нам здається, що кожної хвилини цей звук стає все більш співзвучним із стукотінням власного серця. Незважаючи на велику кількість комічних міфів про залізницю та вокзали, люди сприймають залізничні вокзали і потяги як одні з найромантичніших місць. Попри це, молодь не охоче здобуває професії, що пов'язані з роботою на залізниці. Разом з тим, багато хто хотів би спробувати себе в ролі машиніста локомотиву чи виваженим голосом оголосити про прибуття потягу. Тому не викликає подиву, що в залізничній сфері багато років поспіль здійснюють активну профорієнтаційну роботу, однією з найбільш цікавих форм якої є діяльність залізничних позашкільних гуртків.

На даний момент, 9 українських міст можуть похизуватися дитячими залізницями:

Київ – Мала Південно-Західна;

Донецьк – Мала Донецька залізниця імені В. В. Приклонського;

Дніпро – Дніпровська;

Запоріжжя – Запорізька;

Луцьк – Луцька;

Львів – Львівська;

Рівне – Рівненська;

Харків – Мала Південна;

Ужгород – Ужгородська.

Така практика була звичною в радянські часи. І хоч до нашого часу збереглося не так багато дитячих станцій, у багатьох країнах пострадянського простору ця традиція залишилася і активно використовується в контексті профорієнтаційної роботи з підростаючим поколінням. Так, дитячі залізниці існують в Україні, Угорщині, Вірменії, Білорусі, Грузіі та РФ. Угорщина являєтся своєрідною рекордсменкою в даному питанні, так як протяжність дитячої залізниці і її швидкість в цій країни є найбільшими у світі. Зокрема, загальний кілометраж залізничних полотен складає аж 11,7 км, а потяги можуть рухатися з швидкістю 20 км/год!

Київська дитяча залізниця

З квітня цього року на Київській дитячій залізниці стартував ювілейний 65-й сезон.

Кожних вихідних тут можна спостерігати неабияке пожвавити: молоді провідники і провідниці очікують на перше і свій потяг, машині ти готуються до виїзду, заплановані касири відраховують решту, а батьки у ролі пасажирів зручніше влаштовуються на своїх місцях. Складно навіть уявити, що кожного сезону цією залізницею скористаються приблизно 20 тис. клієнтів.

В рамках роботи дитяча залізниця готує потенційних машиністів тепловозів, помічників машиністів, квиткових касирів чергових для залізничних станцій, диспетчерів, провідників, оглядачів вагонів та навіть монтерів колій. Робота на дитячих станціях кипить у вихідні та святкові дні, а протягом буднів юні спеціалісти знайомляться з теорією роботи залізниці. Незважаючи на те, що сезон триває протягом весни-осені, навчаються юні залізничники круглий рік, крім недовгих перерв на канікули.

За словами Олександра Івановича, співробітника Київської дитячої залізниці, робота з дітьми приносить масу задоволення, особливо, коли і дітям подобається цей процес. Дехто не витримує більше двох тижнів. Але переважно, якщо діти потрапляють на залізницю, то це на весь курс, а він триває три роки. Більшість починає навчання у 7-9 класах. Протягом перших двох років опановують знання стосовно залізниць, роботи всіх її складових підрозділів і служб. Протягом останнього курсу діти навчаються за спеціальність, яку вони обрали самостійно. Хлопчики переважно обирають професію машиніста, тоді як дівчатка схиляються до професії чергової по станції. Деякі діти опановують професію вагонщиків, так, люди саме цього фаху постукують молоточками і мають визначати, який звук видає пара коліс, чи не утворилися тріщини. Також діти приміряють на себе ролі квиткових касирів і ревізорів.

Діти отримують можливість стати учнем школи у віці 11 років, а для маленьких прихильників потягів тут встановили макет паровоза з Угорщини.

За словами однієї з відвідувачок, любов до дитячої залізниці їй прививати батьки, які щовихідних привозили її покататися на потязі. Маючи власного сина пані Аліна і його приводить сюди. Стверджує, що підтримає сина, якщо він висловить бажання навчатися у цій школі, коли стане трохи старшим. Поки що 3-річний хлопчик лише катається на дитячій залізниці, а вдома грається іграшковим потягом.

Дитяча залізниця є маленькою моделлю реальної залізниці. Учні в межах таких станцій отримують можливість реалізувати свій потенціал і отримати перший досвід роботи. Незважаючи на те, що навчання здійснюється на основі пропагування колективного духу та трудової етики дитячих залізниць, певною мірою нагадують реалії комуністичної доби, воно не має з нею жодного зв'язку. Це не є традицією, це, передовсім– важлива складова виховного та навчального процесу. Коли діти продають квитки, то повторюють знання отримані на уроках математики; коли перевіряють колеса та колії — реалізується практичне застосування знань з фізики; а спілкування з пасажирами допомога є розвивати комунікативні компетенції, і, головне, діти вчаться відповідати за власні дії.

Джерело: https://vseosvita.ua

Українська мережа дитячих залізниць: цікавий елемент виховання та навчання | 0 Комментарии | Создать учётную запись
Следующие комментарии принадлежат тем, кто их опубликовал. Этот сайт не несёт ответственности за содержание комментариев.

© 2008-2012 Такси-Сервис. Использование материалов сайта Такси в Золотоноше разрешается при условии обратной ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на http://t-s.org.ua/.