Такси-Сервис ... с Вами и для Вас

Заказать такси в Золотоноше, т. 37-145.

Опросы

Откуда вы узнали о Такси-Сервис?

Откуда вы узнали о Такси-Сервис?

  •  Вышел из Google, Yandex, Rambler, Meta, msn, Yahoo
  •  По объявлению
  •  От знакомых
  •  Нашел визитку
  •  Просто набрал адрес
This poll has 0 more questions.
Результаты
Other polls | 115 голосов | 1 Комментарии

Новое на сайте

СТАТЬИ

Новых статей нет

 “Дівчата STEM”: освітня програма, покликана змінити майбутнє дівчат  

21.03.2019 г. | 13:52

Розповідь про освітню програму “Дівчата STEM” на основі розмови з координаторкою напрямку STEM Центру “Розвитку КСВ” Каріною Семенко

На днях оголошено старт нового сезону освітньої програми “Дівчата STEM”, мета якого показати тим, хто навчається в школах та вищих навчальних закладах, що займатися наукою та технологіями – це надзвичайно цікаво, а перспективи в сфері STEM-розробок — справа не лише для хлопців. У наш час все частіше дівчата займають посади керівників, працюють над науковими розробками та створенням нових програм. Про те як відбувається відбір на участь в освітній програмі, хто займається координацією навчання дівчат, над якими саме проектами вони працюють і які врешті-решт дивіденди отримують від участі дівчата — відповіді на ці та інші питання “Всеосвіта” отримала від координаторки напрямку STEM Центру “Розвитку КСВ” – Каріни Семенко.


Хто організував проект?
За словами пані Карини, заснувала менторську програму “Дівчата STEM” Марина Саприкіна, вона ж є основним автором ідей, які втілюють в процесі реалізації програми. Крім того Марина є керівницею “Центру розвитку КСВ”. Під STEM підрозумівають Науку(Science), Технології (Technology), Інженерію(Engineering), Математику(Math).
“Дівчата STEM” – це саме та програма, яка є надзвичайно актуальною сьогодні у розвинених країнах, на відміну від українського простору, де це тільки починає розвиватися. Важливо розуміти, що українські дівчата нічого не знають про STEM через безліч стереотипів, якими хворе наше суспільство. Так, більшість українців схиляється до думки, що дівчата не створені для того, щоб займати керівні посади. З року в рік організатори проекту удосконалюють програму, намагаючись зробити його більш цікавим: шукають партнерські установи та людей, які прагнуть співпрацювати, організовують багато конференцій тощо. Серед планів — розповсюдження програми за межами України і організація спільного партнерства, щоб учасниці й менторки могли реалізовувати обмін.

Як стати учасницею проекту?

Проект стартував три роки тому під керівництвом Центру "Розвиток КСВ" за підтримки компанії SAP. У цьому році проект “Дівчата STEM” триватиме з 16.10.2018 до до 09.12.2018. Організатори запрошують до участі в проекті дівчат. Вікові обмеження — 14-24 років. Кожного року Центром "Розвиток КСВ" визначаються 20 жінок у STEM, історії яких є найбільш надихаючими. Кожного року список поповнюється менеджерками, керівницями різних фірм, науковицями тощо. Ці жінки на рівні з чоловіками змогли досягти значних успіхів у просуванні кар'єрою, і тому саме їх запрошують на посади менторок для учасниць проекту. Для участі у відборі необхідно зареєструватися, заповнити google-форму і додати відео, в ході якого мають дати відповіді на 3 основні питання:

1. Які причини того, що учасниці хочуть працювати у STEM-сфері?

2. Яка їхня основна життєва ціль? Чого вони хочуть від життя?

3. Навіщо їм менторка, на яку саме допомогу від неї вони очікують?

Для бажаючих познайомитися з ТОП-20 цього року – необхідно відкрити посилання: https://bit.ly/2AN00gj
Як довго продовжується і чого варто очікувати після її завершення?

Реалізація даної менторської програми розраховано на чотири місяці. Цього періоду має вистачити для того, щоб дівчина-учасниця створила міні-проект за однією з тем STEM.
Для дівчат, з якими погодилися співпрацювати менторки, ми створюємо додаткові можливості — конференції, зустрічі та майстер-класи у столиці, які мають їх надихнути. Якщо проаналізувати результати роботи проекту у минулих роках, то позитивна динаміка вже є очевидною. Є учасниці, які в результаті проекту визначились і працюють у сфері STEM.
Які проблеми виникали в процесі реалізації проекту?
Передовсім заангажованість українського суспільства та стереотипи, що підтримка дівчат — зайве. Також, люди не розуміють що таке менторство та STEM. У нашій державі є цілий ряд неймовірних надихаючих жінок у STEM, але вони залишаються в тіні, невідомими не тільки для дівчат, а й дорослих жінок та чоловіків.

Які критерії відбору mentee у менторок?

Вибір дівчат менторкою відбувається на основі поклику серця. Менторки передивляються відео-ролики і здійснюють свій вибір, обираючи саме ту, допомога якій на їхню думку найбільш потрібна в даний час. У процесі співпраці дівчатам можуть порадити, яку саме професію обрати, або ж дати поради щодо професії, яку вже має учасниця. Організатори проекту не мають жодного впливу на рішення менторок.

Приклади проектів учасниць


Реалізація проектів учасницями за підтримки менторок відбувалася лише на другий рік. Наприклад, створювали мотивуючі відеоролики для інших і розповсюджували їх серед школярок. На власному прикладі вони демонстрували, що робота у STEM-напрямку – цікаво і захоплююче. Дівчата займалися здійсненням експериментів, організаціж майстер-класів, фестивалів й конкурсів у STEM-тематиці, деякі реалізовували презентації у школах. Переважно, після закінчення проекту дівчата визначаєються із галуззю, в якій хоче вдосконалюватися. Деякі дівчата-учасниці готують інтерв’ю з наставницею. У цьому році учасниці також будуть працювати над створенням міні-проектів за участі надихаючих жінок.

Чи підтримують менторки зв'язок з дівчатами після завершення проекту?
Коли закінчується програма багато дівчат підтримують спілкування із менторками,останні, зокрема, пропонують колишнім учасницям брати участь у конференціях, постійно передають досвід. Інколи, колишні учасниці і менторки припиняють спілкування, так як дівчата не виявляють бажання, менторка або учасниця зайняті сімейними справами або ж беруть активну участь в реалізації інших проектів. Переважно всі дівчата надсилають листи з повідомленнями про те, що у них все гаразд.

Чи підтримують дівчат близькі люди чи вчителі?
Якщо учасниці приїздять для участі в проекті з різних регіонів, то зазвичай їх супроводжують батьки або вчителі. Підтримка від цих людей є надзвичайно важливою для учасниць. Маємо досвід, коли менторка і учасниця не змогли налагодити взаємодію, так як менторка була змушена надати допомогу батькам і вчителям, а не самій дівчинці. За умови, що дівчат підтримують батьки і вчителі, вони сміливо пробують власні сили, шукають нові шляхи.

Чи можуть учасниці минулих років брати участь у проекті повторно?
На другий рік проекту у ньому могли взяти участь дівчата з першого року, але нині ми відмовилися від такої практики. Це пов'язано з нашим бажанням, щоб до проекту долучилися якомога більше дівчат. Однак є учасниці минулих років, які виступають в якості амбасадорів та волонтерів під час заходів.
Яку кількість бажаючих взяти участь ви очікуєте цьогоріч?
Минулого року презентували даний проект серед багатьох школярок, тож сподіваємось, що число бажаючих буде більше 150. У 2017 організатори отримали 80 заявок.

Чи є ще проекти в STEM?

За підтримки фонду ООН в галузі народонаселення, ми займаємося організацією хакатонів. На даний момент вже реалізовано три хакатони, учасницями яких стали школярки, студентки, вчительки. Цьогоріч на початку осені відбулася важлива подія — ми запросили до участі у хакатоні для вчителів, це перший досвід саме в організації подібних заходів для педагогів. По завершенню хакатону педагоги набагато активніше бралися за реалізацію власних проектів, ніж дівчата. Буквально за кілька місяців учасниці можуть отримати грошову винагороду, розмір якої складає 25, 15 і 10 тисяч гривень.
В межах STEM реалізується проект виключно для учнів загальноосвітніх навчальних закладів – “STEM: професії майбутнього”. В рамках цього проекту співпрацюють відомі компанії разом та учні, вони створюють спільний проект, на кшталт лабораторій або пристроїв. Також учні беруть участь в ознайомчих екскурсіях, які організовують дані компанії.
На завершення програми Дівчата STEM проводиться конференція “Від мрії до мрії”, в якій беруть участь жінки-менторки і “Від дівчат для дівчат". В ході конференцій дівчата і жінки розповідають про власні враження від проекту, про досвід, який вони отримали, про те, що вдалося втілити тощо.

Подробиці щодо хакатону для вчителів.


Хакатон для вчителів – це подія значного масштабу, в ході якої учасниці створюють команди і протягом визначеного періоду розробляють проект, відповідно до темамики Хакатону. Для педагогів визначили тематику наступним чином: “STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі”. Вчителі беруть участь у майстер-класах з освітньої тематики: що саме необхідно, щоб презентація проекту була вдалою, що необхідно для роботи в команді, майстер-класах з гендерночутливих підходів та сесії дизайн-мислення.
Сесія “Дизайн мислення” допомагає реалізовувати проекти команди, а отриманий досвід може використовуватися під час реалізації проектного навчання з школярами. Педагоги з задоволенням стають учасниками хакатону, але для багатьох це в певній мірі випробування, так як існує установка, що вони мають когось навчати, а не їх. Звісно, вчителям не просто адаптуватися до процесу, тону, але ті, яким вдалося перебороти себе, в результаті отримали чудовий досвід, стали відкритими для сприйняття нового, гнучкими в умовах змін.

Чому цей проект важливий?

У наш час спостерігається диспропорція у сфері STEM: відсоток жінок тут складає тільки 23%, тому необхідно якомога активніше долучати жінок до даного напряму. Багато з дівчат, які навчаються на технічних спеціальностях, врешті-решт змінюють вибір, так як STEM-сфера здається складною. Реально ж всім дівчатам під силу робота і розвиток у даному напрямку, і “Дівчата STEM” має допомогти їм.

Реєстрація на програму “Дівчата STEM” продовжується до 9 грудня. Форма для участі: https://goo.gl/forms/5xaIUXUp47C0yrS62

“Дівчата STEM”: освітня програма, покликана змінити майбутнє дівчат | 0 Комментарии | Создать учётную запись
Следующие комментарии принадлежат тем, кто их опубликовал. Этот сайт не несёт ответственности за содержание комментариев.

© 2008-2012 Такси-Сервис. Использование материалов сайта Такси в Золотоноше разрешается при условии обратной ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на http://t-s.org.ua/.